Gjėra tė cilat mashkujt i dėshirojnė nė njė lidhje

Gjėra tė cilat mashkujt i dėshirojnė nė njė lidhje
nga femra.ch
Prishtinė | 30 Tetor 2013 | 07:37

Sot, do ju përgjigjem një pyetje, për të cilën shumë femra kanë deshiruar të kenë një përgjigje, sepse si duket është edhe cels i shumë gjërave. Më të vertetë cfarë duan meshkujt në një lidhje, do ju prezentojm në vijim, gjërat të cilat meshkuj i dan t’i kenë në një lidhje.

Si një femër që jeni, për disa nga ju ndoshta nuk do të jenë të pranueshme disa gjëra të cilat do t’i prezentojm ne vazhdime, por nuk duhet që menjëherë t’i merrni si negative, ngase ka një numër i femravë të cilat kanë deshira të tilla.

SEX-i

Përsonalisht mendoj, se ky nuk është ndonjë shok i madhë sa i përketë kësaj deshirë, ngase kjo është një gjë e ndërsjell që pëlqehet edhe nga femrat. Por nuk është fjala vetem tek seksi si term apo kuptimi i fjalës seks, por është menyra e kryerjës së mardhënjës sekualse. 
Ekgiztojne lloj lloj dëshira dhe mënyra të cilat meshkujt dëshirojnë t’i provojnë me të dashuren e tyre, apo t’i zëre mëngjesi në një shtrat me një femër , me të cilën terë natën kanë bërë gjëra të “cmendura”. Po tani edhe për këtë fakt, nuk mund të themi se është shokuase nga tëgjitha fëmrat, ngase një numer i tyre poashtu janë të “cmendura” në seks, dhe dëshirojnë që t’i provojnë tëgjitha gjërat të cilat ato i cmendin, por për një numer tjetër të femrave ato menyra konsiderohen si ofendim ose turprim i asaj apo atyre femrave.

Disa femra mund të thojnë, se shumë meshkuj kanë deshirë të hanë shumë ushqime, po, ashtu është, por nesë do duhej që të bëjnë zgjidhje në mes ushqimit dhe seksit, padyshim se ata do përzgjedhin të dytën, pra seksin, se edhe konstatohet se seksi është cels i suksesit në një lidhje dhe në jetëgjatësinë e lidhjës.

KOMODITETI

Komoditeti është një arsye tjetër të cilën shumë meshkuj e kërkojn ta kenë në një lidhje, sepse deshirojnë që të ndihen komod në lidhje e tyre, të ndihen komod me partnerën e tyre, dëshirojne të kenë edhe komoditet në shtepi dhe të qendrojnë larg zhurmës dhe gjërave tjera të cilat do ndikojnë në psiqiken e tyre, ne mënyrë negative. Ngase në momentin kur vinë nga puna, ata deshirojnë që të clodhen dhe të kalojnë momente intime me partnerën e tyre, mirëpo nësë pran tyre do të ketë ambientë të zhurmshme ose ambientë që nuk ofrojnë komoditet atëherë edhe lidhja nuk do shpetoj pa probleme dhe telashe. Por egziston një numër me i vogël i meshkujve që nuk i bënë pothuajse përshtypje farë kjo gjë, me rendësi me qenë me partnerën , gjërat tjera janë sekondare. Por numri me i madhë i meshkujve shumë i kushtojnë rëndesi edhe komoditeti në këto gjëra.

SHOQËRIA

Shumica e meshkujve kur zgjedhin partnerën e tyre, padyshim që shume i kushtojnë rendësi edhe shoqëris që ka partnerja , ngase ata llogarisin se një femër që ka një rreth të mirë të shoqerisë, poashtu edhe ajo do jetë e till, poashtu nesër në takime që do kenë sëbashku me shoqërin e partnerës, do kenë shumë gjëra për të biseduar dhe diskutuar gjerë e gjatë, pra meshkujt i kushtojnë shumë rendësi edhe shoqëris së shëndosh, ne menyrë që edhe lidhja të jetë e shëndosh dhe jetëgjatë. Pra këto janë disa nga gjërat të cilat meshkujt deshirojnë që partnerja e tyre t’i ketë këto. 

Komentet

Komente (0) | Kthehu
*
*
*
Shpėrndaje
P6 - 300 x 250
Sondazh

Cilat nga kėto kėngė ju pelqenė?

  • Neki Emra ft Leonora Jakupi - Qift ty dua te kem 2014
  • Sabri Fejzullahu - Shkon 2014
  • Albatrit Muqiqi - Sa sa 2014
  • Adelina Berisha - A dalim 2014
  • Sinan Vllasaliu - Si ke zemren ta jep zoti 2014
  • Kida - O'najr 2014
P8 - 728 x 90
P9 - 220 x 90